A A A

Contacte

Programul de lucru 

Luni - Vineri de la 08:30 până la 17:00
Pauza de la 13:00 până la 13:30


Zilele de primire în secția civilă/penală: Luni, Miercuri, Vineri
Orele de primire în secția civilă/penală: 09:00 - 13:00


Serviciul relații publice/Biroul de audiență: Tel.: (022) 409-209;

                                                                                  (022) 409-208;

                                                                           Fax. (022) 635-355;

Pentru relații cu mass-media (purtătorul de cuvânt): 

Ion Bocan    E-mail: ion.bocan@justice.md;       Tel.: 079987451

Șef Direcția asistenți judiciari și grefieri: (022)​ 635-401

Șef direcție sistematizare: (022) 635-417

Șef direcţia evidenţă şi documentare procesuală: (022) 409-203

Cancelaria civilă: (022) 409-110

Cancelaria penală: (022) 409-120

Arhiva: (022) 409-210

e-mail: cac@justice.md

* Actele de procedură se depun în conformitate cu rigorile procedurilor prevăzute de legislație și nu se vor expedia la această adresă electronică.

Lista judecătorilor și telefoanelor de contact ale asistenților judiciari / grefierilor.

Nr.

Judecător

Asistent judiciar

Telefon/email

Grefier

Telefon/email

1

Minciuna
Anatolie

Bocan Ion


ion.bocan@justice.md

Grigoraș
Valeria

0(22)-635-344
valeria.grigoras@justice.md

2

Iordan
Iurie

Spînu
Inga

0(22)-635-415
inga.spinu@justice.md

Său
Cristina

0(22)-635-415
cristina.sau@justice.md

3

Mîra
Ghenadie

Pahomi
Georgeta

0(22)-409-211
georgeta.pahomi@justice.md

Coman
Rodica

0(22)-409-211
rodica.coman@justice.md

4

Anton
Marina

Sorocan
Svetlana

0(22)-635-332
svetlana.sorocan@justice.md

Țînțari
Victoria

0(22)-635-332
victoria.tintari@justice.md

5

Băbălău
Denis

Rotaru
Alexandrina

0(22)-635-344
alexandrina.rotaru@justice.md

Postu
Nelea

0(22)-409-201
nelea.postu@justice.md

6

Bostan
Angela

Bîrliba
Lucia

0(22)-635-424
lucia.birliba@justice.md

 

0(22)-635-424

7

Braga Angela

 

 

 

 

8

Budăi
Nelea

Olaeri
Nadejda

0(22)-635-515
nadejda.olaeri@justice.md

Fortuna
Elena

0(22)-635-515
elena.fortuna@justice.md

9

Buhnaci
Virgiliu

Iorga
Mihai

0(22)-635-440
mihai.iorga@justice.md

Sechiraș
Doina

0(22)-635-440
doina.sechiras@justice.md

10

Bulhac
Ion

Balta
Ecaterina

0(22)-635-441
ecaterina.balta@justice.md

Nastasiu
Natalia

0(22)-635-441
natalia.nastasiu@justice.md

11

Cecan
Silvia

Slabari
Serghei

0(22)-635-330
serghei.slabari@justice.md

Dirvici
Corina

0(22)-635-330
corina.dirvici@justice.md

12

Chiroșca
Igor

Boguș
Svetlana

0(22)-635-345
svetlana.bogus@justice.md

Jumiga
Tamara

0(22)-635-345
tamara.jumiga@justice.md

13

Clim
Eugeniu

Zubco
Svetlana

0(22)-635-444
svetlana.zubco@justice.md

Botnaraș
Ludmila

0(22)-635-444
ludmila.botnaras@justice.md

14

Cojocari
Elena

Cebotari
Ludmila

0(22)-635-329
ludmila.cebotari@justice.md

Leorda
Iana

0(22)-635-329
iana.leorda@justice.md

15

Cojocaru
Olga

Ceresău
Cristina

0(22)-635-337
cristina.ceresau@justice.md

Cușniriuc
Natalia

0(22)-635-337
natalia.cusniriuc@justice.md

16

Cotorobai
Vitalie

Cojocari
Lilia

0(22)-409-202
lilia.cojocari@justice.md

 

0(22)-409-205
 

17

Cotruţă
Iurie

Proțap
Emilia

0(22)-635-427
emilia.protap@justice.md

Vascan
Diana

0(22)-635-427
diana.vascan@justice.md

18

Daguța
Sergiu

Zamă
Cristina

0(22)-635-435
cristina.zama@justice.md

Sandu
Stanislav

0(22)-635-422
stanislav.sandu@justice.md

19

Daşchevici
Grigore

Ceban
Stella

0(22)-635-331
stella.ceban@justice.gov.md

Trifan
Valentina

0(22)-635-331
valentina.trifan@justice.md

20

Diaconu
Mihail

Dogotari
Tatiana

0(22)-635-439
tatiana.dogotari@justice.md

Pricopneac
Andreea

0(22)-635-439
andreea.pricopneac@justice.md

21

Dulghieru
Dorin

Grecu
Octavian

0(22)-635-349
octavian.grecu@justice.md

Oprea
Lidia

0(22)-635-349
lidia.oprea@justice.md

22

Dutca
Ina

Karaagac
Veronica

0(22)-635-426
veronica.karaagac@justice.md

Baeș
Ștefan

0(22)-635-426
stefan.baes@justice.md

23

Gafton
Alexandru

Ursu
Renata

0(22)-635-338
renata.ursu@justice.md

Cibotaru
Vasile

0(22)-635-338
vasile.cibotaru@justice.md

24

Gîrbu
Silvia

Tofan
Elena

0(22)-635-447
elena.tofan@justice.md

Dobînda
Elisei

0(22)-635-447
elisei.dobinda@justice.md

25

Guzun
Maria

Beregoi
Maria

0(22)-635-333
maria.beregoi@justice.md

Roşu
Ana

0(22)-635-333
ana.roşu@justice.md

26

Juganari
Marcel

Gîdilica
Veronica

0(22)-635-437
veronica.gidilica@justice.md

Rusu
Doina

0(22)-635-437
doina.rusu@justice.md

27

Iorgov
Steliana

Șova
Dorina

0(22)-635-430
dorina.sova@justice.md

Migaevschi
Vadim

0(22)-635-430
vadim.migaevschi@justice.md

28

Lîsîi
Ghenadie

Cazacu
Eugen

0(22)-635-438
eugen.cazacu@justice.md

Dandara
Roman

0(22)-635-438
roman.dandara@justice.md

29

Malîi
Ala

Rusu
Dumitru

0(22)-635-347
dumitru.rusu@justice.md

Onu
Anastasia

0(22)-635-347
anastasia.onu@justice.md

30

Mihaila
Viorica

Parfeni
Eugenia

0(22)-409-204
eugenia.parfeni@justice.md

Poparcea
Maria

0(22)-409-204
maria.poparcea@justice.md

31

Mînăscurtă
Igor

Orlovscaia
Cristina

0(22)-635-334
cristina.orlovscaia@justice.md

Rusu
Diana

0(22)-635-334
diana.rusu@justice.md

32

Morozan
Ghenadie

Negru
Nicolae

0(22)-635-343
nicolae.negru@justice.md

Știrbu
Fiodor

0(22)-635-343
fiodor.stirbu@justice.md

33

Negru
Veronica

Russ
Eugeniu

0(22)-635-429
eugeniu.russ@justice.md

Samatiuc
Marina

0(22)-635-429
marina.samatiuc@justice.md

34

Pahopol
Anatol

Adamciuc
Andriana

0(22)-635-328
andriana.adamciuc@justice.md

Munteanu
Iana

0(22)-635-328
iana.munteanu@justice.md

35

Palanciuc
Ecaterina

Savca
Ecaterina

0(22)-409-207
ecaterina.savca@justice.md

Andrieș
Alin

0(22)-409-207
alin.andries@justice.md

36

Panov
Ana

Gîrnaja
Olga

0(22)-635-425
olga.girnaja@justice.md

Adam
Cristian

0(22)-635-425
cristian.adam@justice.md

37

Pruteanu
Liuba

Tonu
Angelica

0(22)-635-436
angelica.tonu@justice.md

Puntea
Valeria

0(22)-635-436
valeria.puntea@justice.md

38

Pulbere
Ruxanda

Neguța
Nicolai

0(22)-409-215
nicolai.neguta@justice.md

Patrașcu
Eugen

0(22)-409-215
eugen.patrascu@justice.md

39

Robu
Oxana

Tăbăcaru
Corina

0(22)-635-348
corina.tabacaru@justice.md

Nazarenco
Sergiu

0(22)-635-348
sergiu.nazarenco@justice.md

40

Secrieru
Ion

Carajea
Olesea

0(22)-635-436
olesea.carajea@justice.md

 

0(22)-635-436
 

41

Spoială
Alexandru

Lungu
Maricica

0(22)-635-428
maricica.lungu@justice.md

Dimitriu
Alina

0(22)-635-428
alina.dimitriu@justice.md

42

Sîrbu
Victoria

Bulgaru
Daniel

0(22)-635-350
daniel.bulgaru@justice.md

Negrei
Corina

0(22)-635-350
corina.negrei@justice.md

43

Talpă
Boris

Ulinici
Cristina

0(22)-635-336
cristina.ulinici@justice.md

Marcu
Iana

0(22)-635-336
iana.marcu@justice.md

44

Teleucă
Stelian

Catruc
Natalia

0(22)-635-423
natalia.catruc@justice.md

Bagrin-Vanica
Ecaterina

0(22)-635-423
ecaterina.bagrin-vanica@justice.md

45

Ţurcan
Ion

Simion
Diana

0(22)-635-327
diana.simion@justice.md

Lungu Eduard

0(22)-635-327
eduard.lungu@justice.md