A A A

Contacte

Programul de lucru 

Luni - Vineri de la 08:30 pînă la 17:00
Pauza de la 13:00 pînă la 13:30


Zilele de primire în secția civilă/penală: Luni, Miercuri, Vineri
Orele de primire în secția civilă/penală: 09:00 - 13:00


Serviciul relații publice/Biroul de audiență: Tel.: (022) 409-209;

                                                                                  (022) 409-208;

                                                                           Fax. (022) 635-355;

Pentru relații cu mass-media (purtătorul de cuvânt): Tel.: (022) 635-318;

Șef Direcția asistenți judiciari și grefieri: (022)​ 635-401

Șef direcție sistematizare: (022) 635-417

Șef direcţia evidenţă şi documentare procesuală: (022) 409-203

Cancelaria civilă: (022) 409-110

Cancelaria penală: (022) 409-120

Arhiva: (022) 409-210

e-mail: cac@justice.md

* Actele de procedură se depun în conformitate cu rigorile procedurilor prevăzute de legislație și nu se vor expedia la această adresă electronică.
 

Lista judecătorilor și telefoanelor de contactale ale grefierilor 

Nr. Judecător Asistent judiciar Telefon/email Grefier Telefon/email
1 Panov
Ana
Gîrnaja
Olga
022-635-425
olga.girnaja@justice.md
Adam
Cristian
022-635-425
cristian.adam@justice.md
2 Iordan
Iurie
Spînu
Inga
022-635-415
inga.spinu@justice.md
Devder
Daniela
022-635-415
daniela.devder@justice.md
3 Budăi
Nelea
Guțu
Irina
022-635-515
irina.gutu@justice.md
Fortuna
Elena
022-635-515
elena.fortuna@justice.md
4 Anton
Marina
Sorocan
Svetlana
022-635-332
svetlana.sorocan@justice.md
Țînțari
Victoria
022-635-332
victoria.tintari@justice.md
5 Băbălău
Denis
Albu
Tatiana
022-409-201
tatiana.albu@justice.md
Postu
Nelea
022-409-201
nelea.postu@justice.md
6 Bîrca
Boris
Maximov
Ariana
022-635-335
ariana.maximov@justice.md
Coman
Rodica
022-635-335
rodica.coman@justice.md
7 Bostan
Angela
Bîrliba
Lucia
022-635-424
lucia.birliba@justice.md
Croitor
Olesea
022-635-424
olesea.croitor@justice.md
8 Buhnaci
Virgiliu
Iorga
Mihai
022-635-440
mihai.iorga@justice.md
Muhin
Ecaterina
022-635-440
ecaterina.muhin@justice.md
9 Bulhac
Ion
Balta
Ecaterina
022-635-441
ecaterina.balta@justice.md
Ustroi
Dina
022-635-441
dina.ustroi@justice.md
10 Cecan
Silvia
Slabari
Serghei
022-635-330
serghei.slabari@justice.md
Romanescu
Doina
022-635-330
doina.romanescu@justice.md
11 Chiroșca
Igor
Boguș
Svetlana
022-635-345
svetlana.bogus@justice.md
Toma
Petru
022-635-345
petru.toma@justice.md
12 Clim
Eugeniu
Zubco
Svetlana
022-635-444
svetlana.zubco@justice.md
Tataru
Artiom
022-635-444
artiom.tataru@justice.md
13 Clima
Vladislav
Pîrțac
Cristina
022-409-211
cristina.pirtac@justice.md
Pahomi
Georgeta
022-409-211
georgeta.pahomi@justice.md
14 Cotorobai
Vitalie
Alexa
Olga
022-409-202
olga.alexa@justice.md
Straton
Maria
022-409-205
maria.straton@justice.md
15 Cotruță
Iurie
Proțap
Emilia
022-635-427
emilia.protap@justice.md
Ceresău
Cristina
022-635-427
cristina.ceresau@justice.md
16 Cojocari
Elena
Cebotari
Ludmila
022-635-329
ludmila.cebotari@justice.md
Maranciuc
Olga
022-635-329
olga.maranciuc@justice.md
17 Cojocaru
Olga
Popa
Larisa
022-635-439
larisa.popa@justice.md
Cogîlniceanu
Inga
022-635-439
inga.cogilniceanu@justice.md
18 Dașchevici
Grigore
Ceban
Stella
022-635-331
stella.ceban@justice.md
Chisilița
Alina
022-635-331
alina.chisilita@justice.md
19 Diaconu
Mihail
Dogotari
Tatiana
022-635-351
tatiana.dogotari@justice.md
Anton
Maxim
022-635-351
maxim.anton@justice.md
20 Dulghieru
Dorin
Grecu
Octavian
022-635-349
octavian.grecu@justice.md
Oprea
Lidia
022-635-349
lidia.oprea@justice.md
21 Dutca
Ina
Karaagac
Veronica
022-635-426
veronica.karaagac@justice.md
Baeș
Ștefan
022-635-426
ștefan.baeș@justice.md
22 Gafton
Alexandru
Ursu
Renata
022-635-338
renata.ursu@justice.md
Cibotaru
Vasile
022-635-338
vasile.cibotaru@justice.md
23 Gîrbu
Silvia
Tofan
Elena
022-635-447
elena.tofan@justice.md
Dobînda
Elisei
022-635-447
elisei.dobinda@justice.md
24 Guzun
Maria
Beregoi
Maria
022-635-435
maria.beregoi@justice.md
Roșu
Ana
022-635-333
ana.roșu@justice.md
25 Iorgov
Steliana
Șova
Dorina
022-635-430
dorina.sova@justice.md
Munteanu
Maria
022-635-430
maria.munteanu@justice.md
26 Juganari
Marcel
Gîdilica
Veronica
022-635-437
veronica.gidilica@justice.md
Dînga
Vasile
022-635-437
vasile.dinga@justice.md
27 Lîsîi
Ghenadie
Cazacu
Eugen
022-635-438
eugen.cazacu@justice.md
Dandara
Roman
022-635-438
roman.dandara@justice.md
28 Malîi
Ala
Gîrlea
Iulia
022-635-347
iulia.girlea@justice.md
Gheorghiță
Nicoleta
022-635-347
nicoleta.gheorghita@justice.md
29 Minciuna
Anatolie
Dascăl
Irina
022-635-346
irina.dascal@justice.md
Sechiraș
Doina
022-635-346
doina.sechiraș@justice.md
30 Mihaila
Viorica
Parfeni
Eugenia
022-409-204
eugenia.parfeni@justice.md
Lungu
Maricica
022-409-204
maricica.lungu@justice.md
31 Mînăscurtă
Igor
Orlovscaia
Cristina
022-635-334
cristina.orlovscaia@justice.md
Rusu
Diana
022-635-334
diana.rusu@justice.md
32 Morozan
Ghenadie
Negru
Nicolae
022-635-343
nicolae.negru@justice.md
Benderschi
Maxim
022-635-343
maxim.benderschi@justice.md
33 Moscalciuc
Galina
Ursachi
Dorin
022-635-422
dorin.ursachi@justice.md
Praporșcic
Valeria
022-635-422
valeria.praporșcic@justice.md
34 Muruianu
Ion
Rotaru
Alexandrina
022-635-344
alexandrina.rotaru@justice.md
Grigoraș
Valeria
022-635-344
valeria.grigoraș@justice.md
35 Negru
Maria
Bînzaru
Cristina
022-635-336
cristina.binzaru@justice.md
Crivușin
Iulia
022-635-336
iulia.crivușin@justice.md
36 Negru
Veronica
Russ
Eugen
022-635-429
eugen.russ@justice.md
Samatiuc
Marina
022-635-429
marina.samatiuc@justice.md
37 Pahopol
Anatol
Seu
Andriana
022-635-328
andriana.seu@justice.md
Munteanu
Iana
022-635-328
iana.munteanu@justice.md
38 Palanciuc
Ecaterina
Savca
Ecaterina
022-409-207
ecaterina.savca@justice.md
Matei
Liliana
022-409-207
liliana.matei@justice.md
39 Pruteanu
Liuba
Băleanu
Ion
022-635-436
ion.baleanu@justice.md
Puntea
Valeria
022-635-436
valeria.puntea@justice.md
40 Pulbere
Ruxanda
Neguța
Nicolae
022-409-215
nicolae.neguta@justice.md
Patrașcu
Eugen
022-409-215
eugen.patrașcu@justice.md
41 Robu
Oxana
Tăbăcaru
Corina
022-635-348
corina.tabacaru@justice.md
Nazarenco
Sergiu
022-635-348
sergiu.nazarenco@justice.md
42 Secrieru
Ion
Carajea
Olesea
022-635-436
olesea.carajea@justice.md
Moscaliuc
Victoria
022-635-436
victoria.moscaliuc@justice.md
43 Sîrbu
Victoria
Bulgaru
Daniel
022-635-350
daniel.bulgaru@justice.md
Toderica
Vlad
022-635-350
vlad.toderica@justice.md
44 Spoială
Alexandru
Mandiș
Elena
022-635-428
elena.mandis@justice.md
Ștefănucă
Victoria
022-635-428
victoria.ștefanuca@justice.md
45 Teleucă
Stelian
Catruc
Natalia
022-635-423
natalia.catruc@justice.md
Nicolai
Zinaida
022-635-423
zinaida.nicolai@justice.md
46 Țurcan
Ion
Simion
Diana
022-635-327
diana.simion@justice.md
Lungu
Eduard
022-635-327
eduard.lungu@justice.md