A A A

Contacte

Programul de lucru 

Luni - Vineri de la 08:30 pînă la 17:00
Pauza de la 13:00 pînă la 13:30


Zilele de primire în secția civilă/penală: Luni, Miercuri, Vineri
Orele de primire în secția civilă/penală: 09:00 - 13:00


Serviciul relații publice/Biroul de audiență: Tel.: (022) 409-209;

                                                                                  (022) 409-208;

                                                                           Fax. (022) 635-355;

Pentru relații cu mass-media (purtătorul de cuvânt): Tel.: (022) 635-318;

Șef Direcția asistenți judiciari și grefieri: (022)​ 635-401

Șef direcție sistematizare: (022) 635-417

Șef direcţia evidenţă şi documentare procesuală: (022) 409-203

Cancelaria civilă: (022) 409-110

Cancelaria penală: (022) 409-120

Arhiva: (022) 409-210

e-mail: cac@justice.md

* Actele de procedură se depun în conformitate cu rigorile procedurilor prevăzute de legislație și nu se vor expedia la această adresă electronică.
 

Lista judecătorilor și telefoanelor de contactale ale grefierilor 

Nr. Judecător Asistent judiciar Telefon/email Grefier Telefon/email
1 Minciuna
Anatolie
Dascal
Irina
635-346
irina.dascal@justice.md
Sechiraș
Doina
635-346
doina.sechiras@justice.md
2 Iordan
Iurie
Spînu
Inga
635-415
inga.spinu@justice.md
Devder
Daniela
635-415
daniela.devder@justice.md
3 Budăi
Nelea
Olaeri
Nadejda
635-515
nadejda.olaeri@justice.md
Fortuna
Elena
635-515
elena.fortuna@justice.md
4 Anton
Marina
Sorocan
Svetlana
635-332
svetlana.sorocan@justice.md
Țînțari
Victoria
635-332
victoria.tintari@justice.md
5 Băbălău
Denis
- 409-201 Postu
Nelea
409-201
nelea.postu@justice.md
6 Bîrca
Boris
Maximov
Ariana
635-335
ariana.maximov@justice.md
Coman
Rodica
635-335
rodica.coman@justice.md
7 Bostan
Angela
Bîrliba
Lucia
635-424
lucia.birliba@justice.md
Croitor
Olesea
635-424
olesea.croitor@justice.md
8 Buhnaci
Virgiliu
Iorga
Mihai
635-440
mihai.iorga@justice.md
Mihailov
Ecaterina
635-440
ecaterina.mihailov@justice.md
9 Bulhac
Ion
Balta
Ecaterina
635-441
ecaterina.balta@justice.md
Ustroi
Dina
635-441
dina.ustroi@justice.md
10 Cecan
Silvia
Slabari
Serghei
635-330
serghei.slabari@justice.md
Romanescu
Doina
635-330
doina.romanescu@justice.md
11 Chiroșca
Igor
Boguș
Svetlana
635-345
svetlana.bogus@justice.md
Toma
Petru
635-345
petru.toma@justice.md
12 Clim
Eugeniu
Zubco
Svetlana
635-444
svetlana.zubco@justice.md
Tataru
Artiom
635-444
artiom.tataru@justice.md
13 Clima
Vladislav
Pîrţac
Cristina
409-211
cristina.pirţac@justice.md
Pahomi
Georgeta
409-211
georgeta.pahomi@justice.md
14 Cojocari
Elena
Cebotari
Ludmila
635-329
ludmila.cebotari@justice.md
- 635-329
15 Cojocaru
Olga
Popa
Larisa
635-439
larisa.popa@justice.md
Cogîlnicean
Inga
635-439
inga.cogilnicean@justice.md
16 Cotorobai
Vitalie
Oloi
Olga
409-202
olga.oloi@justice.md
Ulinici
Cristina
409-205
cristina.ulinici@justice.md
17 Cotruţă
Iurie
Proțap
Emilia
635-427
emilia.protap@justice.md
Ceresău
Cristina
635-427
cristina.ceresau@justice.md
18 Daşchevici
Grigore
Ceban
Stella
635-331
stella.ceban@justice.gov.md
Chiselița
Alina
635-331
alina.chiselita@justice.md
19 Diaconu
Mihail
Dogotari
Tatiana
635-439
tatiana.dogotari@justice.md
Anton
Maxim
635-351
maxim.anton@justice.md
20 Dulghieru
Dorin
Grecu
Octavian
635-349
octavian.grecu@justice.md
Oprea
Lidia
635-349
lidia.oprea@justice.md
21 Dutca
Ina
Karaagac
Veronica
635-426
veronica.karaagac@justice.md
Baeș
Ștefan
635-426
stefan.baes@justice.md
22 Gafton
Alexandru
Ursu
Renata
635-338
renata.ursu@justice.md
Cibotaru
Vasile
635-338
vasile.cibotaru@justice.md
23 Gîrbu
Silvia
Tofan
Elena
635-447
elena.tofan@justice.md
Dobînda
Elisei
635-447
elisei.dobinda@justice.md
24 Guzun
Maria
Beregoi
Maria
635-333
maria.beregoi@justice.md
Roşu
Ana
635-333
ana.roşu@justice.md
25 Juganari
Marcel
Gîdilica
Veronica
635-437
veronica.gidilica@justice.md
Rusu
Doina
635-437
doina.rusu@justice.md
26 Iorgov
Steliana
Șova
Dorina
635-430
dorina.sova@justice.md
Migaevschi
Vadim
635-430
vadim.migaevschi@justice.md
27 Lîsîi
Ghenadie
Cazacu
Eugen
635-438
eugen.cazacu@justice.md
Dandara
Roman
635-438
roman.dandara@justice.md
28 Malîi
Ala
Rusu
Dumitru
635-347
dumitru.rusu@justice.md
Lîsîi
Nicoleta
635-347
nicoleta.lisii@justice.md
29 Mihaila
Viorica
Parfeni
Eugenia
409-204
eugenia.parfeni@justice.md
Lungu
Maricica
409-204
maricica.lungu@justice.md
30 Mînăscurtă
Igor
Orlovscaia
Cristina
635-334
cristina.orlovscaia@justice.md
Rusu
Diana
635-334
diana.rusu@justice.md
31 Morozan
Ghenadie
Negru
Nicolae
635-343
nicolae.negru@justice.md
Benderschi
Maxim
635-343
maxim.benderschi@justice.md
32 Moscalciuc
Galina
Ursache
Dorin
635-422
dorin.ursache@justice.md
Sandu
Stanislav
635-422
stanislav.sandu@justice.md
33 Negru
Maria
Bânzaru
Cristina
635-336
cristina.banzaru@justice.md
Crivușin
Iulia
635-336
iulia.crivusin@justice.md
34 Negru
Veronica
Russ
Eugeniu
635-429
eugeniu.russ@justice.md
Samatiuc
Marina
635-429
marina.samatiuc@justice.md
35 Pahopol
Anatol
Adamciuc
Andriana
635-328
andriana.adamciuc@justice.md
Munteanu
Iana
635-328
iana.munteanu@justice.md
36 Palanciuc
Ecaterina
Savca
Ecaterina
409-207
ecaterina.savca@justice.md
Matei
Liliana
409-207
liliana.matei@justice.md
37 Panov
Ana
Gîrnaja
Olga
635-425
olga.girnaja@justice.md
Adam
Cristian
635-425
cristian.adam@justice.md
38 Pruteanu
Liuba
Baleanu
Ion
635-436
ion.baleanu@justice.md
Puntea
Valeria
635-436
valeria.puntea@justice.md
39 Pulbere
Ruxanda
Neguța
Nicolai
409-215
nicolai.neguta@justice.md
Patrașcu
Eugen
409-215
eugen.patrascu@justice.md
40 Robu
Oxana
Tăbăcaru
Corina
635-348
corina.tabacaru@justice.md
Nazarenco
Sergiu
635-348
sergiu.nazarenco@justice.md
41 Secrieru
Ion
Carajea
Olesea
635-436
olesea.carajea@justice.md
Moscaliuc
Victoria
635-436
victoria.moscaliuc@justice.md
42 Spoială
Alexandru
Mandiș
Elena
635-428
elena.mandis@justice.md
Ștefănucă
Victoria
635-428
victoria.stefanuca@justice.md
43 Sîrbu
Victoria
Bulgaru
Daniel
635-350
daniel.bulgaru@justice.md
Toderica
Vlad
635-350
vlad.toderica@justice.md
44 Teleucă
Stelian
Catruc
Natalia
635-423
natalia.catruc@justice.md
Bagrin-Vanica
Ecaterina
635-423
ecaterina.bagrin-vanica@justice.md
45 Ţurcan
Ion
Simion
Diana
635-327
diana.simion@justice.md
Lungu
Eduard
635-327
eduard.lungu@justice.md